17 Temmuz 2024 Çarşamba 09:32:56


Saçınızı Isı Olmadan Nasıl Düzleştirebilirsiniz?

Saçınızı Isı Olmadan Nasıl Düzleştirebilirsiniz?

Saçınızın şık, düz ve sağlıklı görünmesini sağlamak, zor bir matematik denklemini çözmek gibi hissettirebilir. Saçları düzleştirmek için sıcak şekillendirme araçları kullanmak, saçınızın nemini sıyırır ve kırılmaya neden olur. Zamanla, fön makineleri, seramik düzleştiriciler ve sıcak kıvırma ütüleri, en dikkatli şekilde şekillendirilmiş saçların bile kuru ve kaba görünmesini sağlayan hasara neden olabilir. Isı kullanmadan düz saçlar elde etmek için ipuçları Saçınızı kızartmadan veya ısıyla yakmadan düz saçlar elde etmeye çalışabileceğiniz püf noktaları vardır. Bu hilelerin çoğu, biraz dalga taşıyan daha ince saçlı insanlar için daha iyi çalışacaktır.

 

Diğer saç dokuları için, saçınızın sağlığından ödün vermeden düz saç görünümünü elde etmek daha zor olacaktır. Ancak, saçları hafif bir kıvrılma veya biraz sıçrama ile kucaklamaya istekliyseniz, daha fazla seçeneğiniz olabilir. Aşağıdaki ipuçlarından bazılarını kendi düz saç çözümünüze dahil etmeyi düşünün. Sevdiğiniz bir görünüm elde edene kadar listelediğimiz hilelerin farklı kombinasyonlarını denemeye devam edin.

 

1. Soğuk hava ile fön ile kurutun

Klasik "fön darbesi" ile düz ve şık saçlara sahipseniz, yönteminizi soğuk hava patlamalarıyla hafifçe değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Saçınızın yolun yaklaşık dörtte üçünde hava kurumasına izin verdikten sonra, saçınızı normalde yaptığınız gibi bölümlere ayırın. Fön makinenizdeki "serin" ayarı kullanın, fön makinenizin kökten uca sürekli hareket ettiğinden emin olun. Fön makinesini kuruturken saçınızdan yaklaşık altı 15-20 cm uzakta tutun.

 

Bu yöntem çok daha uzun sürmemelidir, ancak küçük tellerini düzeltmeye hazır bir düzleştirme serumu veya sprey üzerinde saç kremi bulundurmanız gerekebilir. Sıcak bir fön makinesi kullanırken, saç şaftına zarar vermek için güvenilir kaynak gösterilmiştir, soğuk hava kullanmanın tek başına hava kurumasından daha az hasara neden olduğu kanıtlanmıştır.

 

2. Saçınızı sarın

Saç sarma, ısı şekillendirme olmadan düz saç elde etmenin en popüler yollarından biridir, ancak herkes bunu etkili bir şekilde nasıl yapacağını bilmez. Neyse ki, YouTube'da hemen hemen her saç tipine yönelik tonlarca saç sarma eğitimi var.

 

Farklı saç dokuları ve uzunlukları için farklı yöntemler olsa da, temeller hemen hemen aynıdır. "Uzun" bobby pimlerine (7,5 cm uzunluğunda, makaralı pimler olarak da adlandırılır) ve ayrıca saten bir "saç sarma" eşarp veya türbana ihtiyacınız olacak.

img

Hakan

Tasarım tarzınızın sınırlarını belirler. Hadi Yeniden Tasarlayalım.

Yorumlar

img